ADVANTIX NA KLESZCZE

Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej inwazji pasożytniczej kleszczy przez cztery tygodnie.

Kleszcze są odstraszane oraz/lub zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy).

Sezon na kleszcze trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a największy ich wysyp notuje się zazwyczaj na przełomie kwietnia i maja oraz od końca sierpnia do października. W tych też miesiącach należy szczególnie zadbać o ochronę psów i kotów. W przypadku kleszczy powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” ma niebagatelne znaczenie, ponieważ ryzyko zakażenia groźnymi chorobami odkleszczowymi jest duże (przeciętnie co trzeci kleszcz jest nosicielem chorobotwórczych bakterii), a leczenie długie, kosztowne i nie zawsze skuteczne.”

źródło:http://polki.pl/dom/zwierzeta,jak-chronic-psa-przed-kleszczami,10378353,artykul.html

Preparaty przeciwkleszczowe

Przed wyjściem z psem, należy zabezpieczyć go preparatem przeciw kleszczom i założyć specjalną obrożę nasączoną substancją działającą kleszczobójczo. W sklepach zoologicznych i u weterynarzy dostępne są spraye, preparaty do wkrapiania w skórę (spot on) oraz obroże przeciwkleszczowe. Ich działania polega na uwalnianiu substancji czynnych wraz z łojem wydzielanym przez gruczoły łojowe zlokalizowane w skórze psa. Kontakt kleszcza z wydzieliną sprawia, że ginie on w ciągu kilkunastu godzin. Tego typu preparaty nie są toksyczne dla psa, lecz należy pilnować, by pies w pierwszych dniach po aplikacji nie lizał spryskanej sierści. Można natomiast kąpać psa – substancja wchłania się w skórę, więc nie ma obaw, że zostanie zmyta w czasie kąpieli. W zależności od środka, częste kąpiele mogą czasami osłabiać działanie preparatu.

źródło:http://polki.pl/dom/zwierzeta,jak-chronic-psa-przed-kleszczami,10378353,artykul.html

2 453 komentarze “ADVANTIX NA KLESZCZE”